2016 Balo Elbise Modelleri

3281

2016 Balo Elbise Modelleri

Yaz aylarında daha çok yapılan balolar, mezuniyet veya düğün üzerine olabilir. Her iki şekilde de balo olarak adlandırılan kutlamalar için genellikle yaz ayları seçilmektedir. Bu nedenle kıyafetlerde çeşitli açıklıklar ve detaylar bulunmaktadır. Biz de size bu yazımızda balo elbise modelleri arasından seçim yaparken zorlanmayacağınız alternatifleri paylaşmak istiyoruz. Balo elbise modelleri için hangi tercihlerin sizi daha çok mutlu edeceğine yazımızdaki detayları okuduktan sonra karar verebileceksiniz.

RENKLİ BALO ELBİSE MODELLERİ Genç yaştan bayanlar balo elbise modelleri arasında genellikle renkli parçalar göz almaktadır. Renkli taşlardan veya kumaşlardan bir araya getirilen balo elbise modelleri ile hem şık görünmek, hem de cezp edici bir güzelliğe ulaşmak mümkündür. Özellikle mezuniyet balolarında genç bayanların tercihi rengarenk elbiselerden yana olmaktadır. Renkli balo elbise modelleri arasında renkli tül eteklere sahip modeller ilk sırada yer almaktadır. Kırmızı, mavi, yeşil, sarı, beyaz gibi renklerin harmanlanması ile renkli balo elbiseleri şık bir şekilde hazırlanmaktadır.

TAŞLI BALO ELBİSE MODELLERİ Balo elbise modelleri için hareketlendirici diğer detaylar ise taşlar kullanılarak oluşturulmaktadır. Taşlı balo elbise modelleri arasından göğüs dekolteli veya kısa etekli modelleri seçebilirsiniz. Omuzlarında veya göğüs bölümünde yer alan taşlar sayesinde balo elbiseleri daha ışıltılı bir hale dönüşmektedir. Taşlı aksesuarlar, çantalar veya kolyeler ile taşlı balo elbiseleri kombin haline dönüştürülmektedir. Uzun veya kısa balo elbise modelleri taş süslemelerin yanında fiyonk veya tül parçalarla da kullanılmaktadır.

SADE BALO ELBİSE MODELLERİ Düğünlerde veya mezuniyette kullanılacak balo elbiseleri içerisinde daha üst düzey eğitim seviyesini bitirenlerin sade olmak istedikleri zamanlarda balo elbise modelleri sade ve şık halleri ile karşılarına çıkmaktadır. Yalnızca asimetrik kesim eteklerle veya askılı ya da tek askı modellerle yer alan, gizli fermuarlarıyla üretilmiş olan tek renk ve sade balo elbiseleri dikkat çekmektedir. Balo elbiseleri arasında sade seçimler yapmak isteyenler, aksesuarlarını da taşlardan ve pullardan uzak seçmelidir. Hoş bir makyaj, küçük ipli veya püsküllü bir çanta ile şık ve zarif olabilirsiniz.

ASKISIZ BALO ELBİSE MODELLERİ Balo elbiseleri için yukarıda askılı veya tek askılı modellerden bahsettik. Bu modellerin dışında askısız, yani straplez kesim balo elbiseleri dikkat çekmektedir. Askısız balo elbise modelleri içerisinde göğüs dekolteli olan veya sırtı açık modeller bulunmaktadır. Bunları bir şal ile kombin ederek şık bir halde kullanabilirsiniz. Çok açık giysi tercihi yapmayacak olanlar yine de askısız balo elbiselerden vazgeçemediklerinde çözümü genellikle bu yönde olmaktadır. Balo elbiseleri için önemli olan kullanacak olan kişilerin yaşlarıdır. Bu yaşlara ve kullanılacak davetin resmiyetlerine göre klasik ya da cıvıl cıvıl renk ve desenlere sahip balo elbiselerini, kaliteli markalar aracılığıyla uygun fiyata alıp, tüm bir yaz boyunca elbise derdi yaşamadan her organizasyonda kullanabilirsiniz.

2016 Balo Elbise Resimleri


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir